вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty drewniane prędko się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий